Logo CrazyGames.com.pl
Wykryto kontroler
Poznaj nasze gry kompatybilne z kontrolerem

Gry RPG

Przejrzyj naszą kolekcję darmowych gier RPG i zanurz się w świecie fantasy bez opuszczania komfortu swojej przeglądarki internetowej. Nie wymaga pobierania.

Historia gier RPG

Pierwotnie gra fabularna nazywała się tabletową grą fabularną. Gry te są prowadzone poprzez dyskusję, a nie fizyczne wykonywanie czynności przez bohaterów na żywo, jak w przypadku gier fabularnych typu live action (LARP). Mistrz gry ustala zasady i pilnuje, żeby wszyscy gracze grali zgodnie z nimi. W 1974 roku wersja Dungeons & Dragons została wydana za pośrednictwem mediów elektronicznych. Komputerowe gry RPG powstały pod wpływem gier elektronicznych i można je podzielić na jednoosobowe i dwuosobowe czy gry wieloosobowe.

Nowe gry RPG

Gry RPG przeszły długą drogę od gier na tablety, choć nadal są bardzo żywe i popularne. Tak jak w przypadku samodzielnych gier RPG, takich jak WoW czy Final Fantasy XIV, istnieje wiele gier, w które możesz grać w sieci bez konieczności pobierania jakichkolwiek plików. W końcu jedna z najpopularniejszych gier RPG, Runescape, była pierwotnie darmową grą przeglądarkową.

Najlepsze darmowe gry RPG

Jak widać na stronie, wybór jest duży, więc wybraliśmy 5 darmowych gier RPG, które koniecznie musisz sprawdzić!

 • Eliatopia - sieciowa gra RPG osadzona w obcym świecie fantasy.
 • Goodgame Empire - Klasyczna gra strategiczna MMO osadzona w czasach średniowiecza.
 • War Lands - gra typu roguelike w stylu ARPG, w której walczysz i ulepszasz swoją postać.
 • Shakes and Fidget - legendarna przeglądarkowa gra RPG z satyrycznym zacięciem.
 • Duck Life: Battle - To dodatek do serii Duck Life z otwartym światem!

Więcej gier RPG online

Na tej stronie jest wiele innych wspaniałych tytułów. Na przykład, Dynamons World pozostaje jedną z najpopularniejszych gier RPG w tej sekcji. Przejrzyj resztę naszej bogatej kolekcji, aby odkryć więcej znakomitych ukrytych tytułów, i oznaczaj CrazyGames na TikTok jeśli nagrasz jakieś filmy z rozgrywki!


Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie są najbardziej popularne Gry RPG?

 1. More Ore
 2. Dead Land: Survival
 3. War Lands
 4. Your Chronicle
 5. Monster Sanctuary
 6. Incremental Epic Hero
 7. Monster Clearer
 8. Milky Way Idle
 9. Wacky Dungeon
 10. Clickpocalypse 2

Jakie są najlepsze Gry RPG do grania na telefonach i tabletach?

 1. Dead Land: Survival
 2. Milky Way Idle
 3. Grow RPG
 4. Wacky Dungeon
 5. Ginormo Sword

Czym są Gry RPG?

RPG to skrót od angielskiej nazwy role-playing game. Gry te zazwyczaj skupiają się na jednej postaci lub małej grupie postaci. W przeciwieństwie do innych gier, gdzie rola jest dla samej rozgrywki, postacie w grach RPG torują sobie drogę przez historię. W większości przypadków zdobywasz doświadczenie w trakcie walki, co pozwala na ulepszanie postaci i zwiększanie ich siły.


Zagraj w najlepszą grę online Gry RPG za darmo na CrazyGames, bez konieczności pobierania lub instalacji. 🎮 Zagraj w More Ore i wiele innych już teraz!
Pokaż Więcej