Logo CrazyGames.com.pl
Wykryto kontroler
Poznaj nasze gry kompatybilne z kontrolerem

2048

Ocena:
8,1
(4744 głosów)
Wydany:
grudzień 2019
Technologia:
HTML5
Platforma:
Browser (desktop, mobile, tablet)
Klasyfikacja:
Strony Wiki:

2048 to gra logiczna dla jednego gracza polegająca na przesuwaniu płytek, stworzona przez Gabriele Cirulli. Łącz płytki o tej samej potędze 2, aby uzyskać całkowitą sumę. Celem jest łączenie płytek w ten sposób aż do osiągnięcia liczby 2048!

Jak grać

Użyj klawiszy strzałek, aby przesunąć wszystkie płytki w określonym kierunku. Za każdym razem, gdy się poruszasz, w grze pojawia się kolejna 2. Kiedy dwie płytki o tym samym numerze dotkną się, połączą się w jedną. Przesuwaj płytki, aż osiągniesz najwyższy wynik. Zastanów się nad swoimi ruchami, bo plansza będzie się zapełniać przy każdym ruchu!

Porady i wskazówki

Skup się na krawędzi siatki. Chcesz, aby najwyższa liczba była w pięknym rogu, aby była łatwo dostępna. Twórz większe liczby wokół tego rogu, aby móc je połączyć, gdy będą pasować. Jeśli skończysz z wyższymi liczbami w środku, możesz się pogubić w niedostępnych liczbach i w końcu będziesz musiał zacząć nową grę.

Co to jest 2048?

2048 to gra logiczna o otwartym kodzie źródłowym z elementami matematyki. Gra zdobyła świat w marcu 2014 roku, kiedy to została wydana, zaskakując twórcę, który stworzył ją w jeden weekend.

Od tego czasu powstało wiele odmian gry, które są rozpowszechniane dzięki projektowi open-source. Gra 2048 na tej stronie jest oryginalna, ale poniżej możesz znaleźć więcej wersji.

Inne wersje 2048

Sprawdź nasze 2048 gier aby poznać więcej wersji tego internetowego klasyka! W wyjątkową wersję 2048 możesz zagrać online w Cubes 2048.io lub zagrać w słynną odmianę - 2048 Cupcakes.

Programista

Gabriele Cirulli stworzył 2048. Bazuje on na 1024 autorstwa Veewo Studio i jest koncepcyjnie podobny do Threes Ashera Vollmera.

Data wydania

Marzec 2014

Platformy

Ta gra z puzzlami jest dostępna w przeglądarce i działa na każdym urządzeniu (w tym na smartfonach z systemem iOS i Android).

Sterowanie

Płytki można przesuwać za pomocą klawiszy strzałek lub przez przesunięcie palcem po powierzchni ekranu.

Wideo z rozgrywki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama